×

W okresie od 16 marca aż do odwołania Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej zawiesza bezpośrednią obsługę Klientów.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa powodującego chorobę COViD-19, ze względu na charakter i specyfikę naszego przedsiębiorstwa, a przede wszystkim w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo naszych pracowników gwarantujące zapewnienie ciągłości dostaw wody i odbioru ścieków, podjęliśmy decyzje o całkowitym ograniczeniu wizyt w naszej Spółce w okresie od 16 marca aż do odwołania

Prosimy, o załatwianie spraw drogą elektroniczną (bok@pwik.com.pl, awarie@pwik.com.pl), telefoniczną (Biuro Obsługi Klienta: 32 34 24 300 lub bezpłatny numer awaryjny 994) albo pocztą tradycyjną. Dotyczy to także płatności, które mogą Państwo dokonać przelewem internetowym, zamiast wizyty w kasie Spółki.

Ponadto ponownie informujemy, że wstrzymujemy się z działaniami w terenie mającymi na celu m.in. wymianę wodomierzy, odczytów wodomierzy lub innymi pracami eksploatacyjnymi, które nie są niezbędne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania infrastruktury. Pragniemy również poinformować, że powyższe działania nie wpłyną negatywnie na zapewnienie ciągłości dostaw wody, a także odbioru ścieków.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz zgłaszanie wyłącznie pilnych spraw.

Akcje edukacyjne

W związku z polityką firmy zobowiązującej się do szczególnej dbałości o środowisko naturalne w tym: zmniejszania zanieczyszczeń emitowanych do środowiska oraz podejmowania kroków zmniejszających poziom zużycia zasobów naturalnych, prowadzimy akcje informacyjno-edukacyjne wśród lokalnej społeczności w zakresie ochrony środowiska oraz zachowań proekologicznych. Projekty realizowane są we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej.


Bezpieczne i zdrowe wakacje 2017

Pierwsze tydzień wakacji upłynął nam na realizacji akcji edukacyjnej promującej zdrowie, prowadzonej tradycyjnie we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną.

Bezpieczne i zdrowe wakacje 2016

Ciekawie o ekologii! Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej od początku swojej działalności kładzie nacisk na ochronę środowiska, mając na uwadze stałe polepszanie warunków życia mieszkańców miasta.