×

W okresie od 16 marca aż do odwołania Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej zawiesza bezpośrednią obsługę Klientów.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa powodującego chorobę COViD-19, ze względu na charakter i specyfikę naszego przedsiębiorstwa, a przede wszystkim w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo naszych pracowników gwarantujące zapewnienie ciągłości dostaw wody i odbioru ścieków, podjęliśmy decyzje o całkowitym ograniczeniu wizyt w naszej Spółce w okresie od 16 marca aż do odwołania

Prosimy, o załatwianie spraw drogą elektroniczną (bok@pwik.com.pl, awarie@pwik.com.pl), telefoniczną (Biuro Obsługi Klienta: 32 34 24 300 lub bezpłatny numer awaryjny 994) albo pocztą tradycyjną. Dotyczy to także płatności, które mogą Państwo dokonać przelewem internetowym, zamiast wizyty w kasie Spółki.

Ponadto ponownie informujemy, że wstrzymujemy się z działaniami w terenie mającymi na celu m.in. wymianę wodomierzy, odczytów wodomierzy lub innymi pracami eksploatacyjnymi, które nie są niezbędne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania infrastruktury. Pragniemy również poinformować, że powyższe działania nie wpłyną negatywnie na zapewnienie ciągłości dostaw wody, a także odbioru ścieków.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz zgłaszanie wyłącznie pilnych spraw.

Faktury elektroniczne

E-faktura

Wszystkim Klientom proponujemy bezpłatne przejście naE-fakturę, oferując obniżony abonament za dostarczoną wodę i/lub odprowadzane ścieki.

Co to jest E-faktura?

E-faktura to elektroniczny dokument sprzedaży przesyłany bezpośrednio na adres e-mailowy Klienta, zawierający dokładnie te same jak faktura papierowa.

Dlaczego warto?

  • Dla Klientów korzystających z faktur elektronicznych oferujemy niższą opłatę abonamentową!
  • Faktury elektroniczne wysyłamy w dniu wystawienia.
  • E-fakturę możesz przeglądać, analizować, kontrolować wszędzie tam gdzie masz dostęp do Internetu.
  • Chronisz środowisko naturalne – przejście na dokumentację elektroniczną zmniejsza ilość zużywanego papieru, tym samym przyczyniasz się do ratowania drzew.

Stawki opłat abonamentowych za E-fakturę:

DOSTARCZENIE WODY I ODPROWADZENIE ŚCIEKÓW 2,58zł z VAT 
(faktura papierowa: 5,02zł z VAT)
DOSTARCZENIE WODY I ODPROWADZENIE ŚCIEKÓW W TYM WODY BEZPOWROTNIE ZUŻYTEJ 3,50zł z VAT 
(faktura papierowa 5,94zł z VAT)

Jak rozpocząć korzystanie z E-faktury?

Szczegółowych informacji na temat faktur elektronicznych udzielą Państwu pracownicy sekcji ds. sprzedaży, tel.: 32 34 24 230.

Oświadczenie o akceptacji lub wycofaniu akceptacji otrzymywania faktur w formie elektronicznej
Wydanie nr 3 Regulamin wystawiania i przesyłania faktur w formie elektronicznej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Rudzie Śląskiej