Dni Otwarte 2019

Jaką drogę pokonuje zanieczyszczona woda od momentu, kiedy trafia do oczyszczalni ścieków? Co dzieje się z brudną wodą, która zostanie oczyszczona? Dlaczego do pracy oczyszczalni potrzebne są bakterie? Między innymi odpowiedzi na te pytania mogli usłyszeć uczestnicy kolejnych Dni Otwartych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej. W dniach od 10 do 12 października mieszkańcy miasta mogli zobaczyć, jak wygląda praca w oczyszczalni “Halemba-Centrum”, “Barbara” oraz “Orzegów”.

Zaproszenie na Dni Otwarte 2019

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Rudy Śląskiej do udziału w Dniach Otwartych PWiK, które odbędą się w dniach 10 – 12 października. Podczas tegorocznej imprezy nasi Pracownicy tradycyjnie oprowadzą wszystkich zainteresowanych po naszych trzech oczyszczalniach: „Orzegów”, „Halemba-Centrum” oraz „Barbara”. To niepowtarzalna okazja, by poszerzyć swą wiedzę, zapoznać się z nowoczesną technologią i specjalistycznym sprzętem naszej firmy. Serdecznie zapraszamy! Wstęp na wszystkie obiekty – wolny!

Dni Otwarte 2017

Okazją do zobaczenia, jak pracują rudzkie oczyszczalnie ścieków oraz laboratorium, a także do poznania wszystkich procesów tam zachodzących „od kuchni”, były kolejne Dni Otwarte Przed­siębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej. Przez trzy dni uczniowie rudzkich szkół, a także pozostali mieszkańcy mogli na własne oczy przekonać się, w jaki sposób działa PWiK, by w naszych kranach płynęła czysta woda.

Zaproszenie na Dni Otwarte 2017

Zapraszamy mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic na Dni Otwarte PWIK, podczas których będzie można zwiedzić nasze obiekty oraz dowiedzieć się na czym polega proces oczyszczania ścieków. Zainteresowanym udostępnione zostanie także nowoczesne laboratorium, które na bieżąco monitoruje jakość wody i ścieków na terenie naszego miasta.

Dni Otwarte 2016

Woda to podstawowy element życia. Potrzebują jej wszyscy i to nie tylko do picia. Warto zatem dowiedzieć się, jakie etapy musi przejść, by mogła znaleźć się w naszych kranach.

Zaproszenie na Dni Otwarte 2016

Zapraszamy mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic na Dni Otwarte PWIK, podczas których będzie można zwiedzić nasze obiekty oraz dowiedzieć się na czym polega proces oczyszczania ścieków.