WAŻNY KOMUNIKAT!

3 marca 2022

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej od 3 marca wznawia bezpośrednią obsługę Klientów oraz przyjmowanie wpłat gotówkowych w kasie przedsiębiorstwa. Biuro Obsługi Klienta oraz kasa czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.

WAŻNY KOMUNIKAT

27 stycznia 2022

Od dnia 31 stycznia 2022 r. aż do odwołania Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej zawiesza bezpośrednią obsługę Klientów. W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na  COViD-19, ze względu na charakter i specyfikę naszego przedsiębiorstwa, a przede wszystkim w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz naszych pracowników gwarantujące zapewnienie ciągłości dostaw wody i odbioru ścieków, podjęliśmy decyzję o całkowitym ograniczeniu wizyt w naszej Spółce.

Uwaga! Zmiana terminu wystawiania faktur

13 stycznia 2022

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej informuje, iż od dnia 1 stycznia 2022 r. uległ zmianie harmonogram dokonywania odczytów wodomierzy. W przypadku wszystkich odbiorców odczyty rozliczane będą na ostatni dzień każdego miesiąca. Faktury za dostarczanie wody i/lub odprowadzanie ścieków wstawiane są w okresie od 1 do 15 dnia każdego miesiąca. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32 / 34 24 246 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00.

OGŁOSZENIE

15 grudnia 2021

Szanowni Klienci, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej uprzejmie informuje, iż od 1 stycznia 2022 r. wprowadza zmianę we wzorze umowy o dostarczanie wody i/lub odprowadzanie ścieków w zakresie terminu wystawiania faktur. Od 1 stycznia 2022 r. faktury obejmujące należności za świadczone usługi będą wystawiane w terminie do 15 dni od dnia dokonania odczytu wodomierza (dotychczas termin ten wynosił 7 dni). Powyższa informacja dołączona jest obecnie do wystawianych faktur za dostarczanie wody i/lub odprowadzanie ścieków za miesiąc grudzień. Wprowadzona zmiana związana jest z prowadzonymi działaniami mającymi na celu wdrożenie nowego systemu stacjonarnych odczytów wodomierzy opartego o telemetrię.

KOMUNIKAT

9 grudnia 2021

Szanowni Klienci, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej informuje, że w dniach 24 grudnia 2021 r. (Wigilia Bożego Narodzenia) oraz 7 stycznia 2022 r. Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne. Całodobowo dyżur pełni pogotowie PWIK pod bezpłatnym numerem 994. Przepraszamy za utrudnienia.