Finalizujemy budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Śmiłowickiej

10 października 2023

Finalizujemy budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w rejonie ulicy Śmiłowickiej w Rudzie Śląskiej. Dzięki sprawnie prowadzonym pracom budowlanym, inwestycję uda się zakończyć przed wyznaczonym terminem. Oprócz nowej kanalizacji, mieszkańcy będą mogli korzystać z ponad 100-metrowego odcinka drogi z nową nawierzchnią.

Remontujemy kanalizację deszczową w ul. Solidarności

6 października 2023

Trwają prace remontowe ok. 60-metrowego odcinka sieci kanalizacji deszczowej w rejonie wjazdu do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów PZMOT przy ul. Solidarności w Rudzie Śląskiej. Roboty mają na celu zlikwidowanie rozlewiska, które tworzy się w tym miejscu podczas intensywnych opadów deszczu.

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Kokota 203 A

26 września 2023

Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Kokota 203 A w Rudzie Śląskiej to kolejna inwestycja realizowana przez PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, która przekłada się na poprawę jakości i standardu życia mieszkańców naszego miasta oraz przyczynia się do ochrony środowiska.

Zakończono budowę przepompowni ścieków przy ul. Morskiej

27 marca 2023

W marcu bieżącego roku PWiK w Rudzie Śląskiej zakończyło ważną inwestycję. Przy ul. Morskiej powstała nowoczesna przepompownia ścieków wraz z infrastrukturą. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.