Zaproszenie do udziału w konkursie „Chronię wodę, chronię życie"”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV szkół podstawowych w Rudzie Śląskiej, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Chronię wodę, chronię życie”. Konkurs powiązany jest z obchodami Światowego Dnia Wody, który co roku podkreśla szczególny aspekt wody słodkiej oraz eksponuje zagrożenia związane ze spadkiem jej zasobów. Tegoroczny Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem: „WODA DLA POKOJU” i jest wyraźnym wezwaniem do działania, przypominając o potencjale wody w zakresie tworzenia harmonii, dobrobytu oraz jej znaczenia wody dla osiągnięcia i zachowania pokoju.

Wyniki konkursu plastycznego „Czyste ręce mam o higienę dbam”

Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk rudzkie przedszkola zaproszone zostały do udziału w konkursie plastycznym „Czyste ręce mam o higienę dbam”. W tym roku do PWIK nadesłano 65 prac z 13. placówek przedszkolnych. Dzieci, jak zawsze, wykazały się dużą znajomością tematu, utrwalając wszystkim bardzo dobrze znane zasady higieny. W swoich pracach podkreślały również, że mycie rąk jest jedną z najprostszych metod ograniczenia liczby zachorowań i walki z chorobami.

Zaproszenie do udziału w konkursie „Czyste ręce mam o higienę dbam”

Serdecznie zapraszamy rudzkie przedszkola do udziału w konkursie plastycznym pt. „Czyste ręce mam o higienę dbam” przygotowanym przez PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, In-nY Dom Kultury oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej. Do wygrania jest 20 równorzędnych nagród dla dzieci. Na prace czekamy do 23 listopada br.

Wystawa pokonkursowa pt. „Dbam o wodę, dbam o siebie”

Pragniemy serdecznie zaprosić do obejrzenia wystawy pokonkursowej pt. „Dbam o wodę, dbam o siebie”, którą prezentujemy w Urzędzie Miasta Ruda Śląska. Ponad 100 wyjątkowych dzieł, przygotowanych przez Uczniów klas czwartych szkół podstawowych, znajdziecie Państwo na 1 i 2 piętrze Urzędu.

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

Zapraszamy uczniów klas czwartych szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Dbam o wodę, dbam o siebie”. Konkurs nawiązuje do Światowego Dnia Wody, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka”. Tematyka konkursu związana jest z promocją tzw. „dobrych praktyk” - dbania o zasoby wodne, ochrony naturalnych środowisk wodnych oraz aspektów zdrowotnych wynikających ze spożywania wody przez człowieka.

Finał konkursu „Mydło i woda super moce doda”

Po raz kolejny Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej zorganizowało konkurs dla przedszkolaków, w którym mogły się one wykazać talentem plastycznym oraz wiedzą w zakresie higieny i rozsądnego używania wody.

Konkurs plastyczny „Wody podziemne - nasz ukryty skarb”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV szkół podstawowych, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Wody podziemne - nasz ukryty skarb”. Konkurs nawiązuje do obchodów Światowego Dnia Wody, który co roku podkreśla szczególny aspekt wody słodkiej oraz eksponuje zagrożenia związane ze spadkiem jej zasobów. W 2022 roku Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Wody podziemne - uczyńmy niewidoczne widocznym”. Zmieniający się klimat i przedłużające się okresy suszy, sprawiają, że wody podziemne mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę. Światowy Dzień Wody zwraca uwagę na ten niewidoczny zasób.

Finał konkursu „Przygody kropelek wody”

„Przygody kropelek wody ” – to hasło tegorocznego konkursu plastycznego dla dzieci przedszkolnych z Rudy Śląskiej. Brali w nim udział mali artyści, w wieku 5 - 6 lat. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną, w dowolnej technice, związanej z problematyką proekologiczną, mieszczącą się w myśli przewodniej tematyki konkursowej.

Finał konkursu „Doceniam wodę”

PWiK pragnąc włączyć się w działania, których celem jest propagowanie odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego, po raz dziesiąty, zaprosiło szkoły podstawowe z Rudy Śląskiej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym w związku z obchodami Światowego Dnia Wody. W tym roku konkurs pn. „Doceniam wodę”, skierowany był do uczniów klas czwartych rudzkich szkół.

Finał konkursu plastycznego i filmowego

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK rudzkie przedszkola zaproszone zostały do udziału w dwóch konkursach - plastycznym i filmowym. W tym roku święto to nabrało szczególnej wymowy… Jak wiemy, mycie rąk jest jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań i walki z chorobami. Konkursy pt. „Ręce myję – zdrowo żyję” przygotowane zostały przez PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, In-nY Dom Kultury oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej. Otrzymały także Patronat Pani Prezydent Miasta Ruda Śląska – Grażyny Dziedzic.

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym i filmowym

Zapraszamy rudzkie przedszkola do udziału w 2 konkursach pt. „Ręce myję – zdrowo żyję” przygotowanych przez PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, In-nY Dom Kultury oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej. Do wygrania jest 20. równorzędnych nagród dla dzieci za prace plastyczne i 3. nagrody rzeczowe za najlepszy filmik dla przedszkoli! Na prace czekamy do 20 listopada br.

Zawieszenie konkursu plastycznego

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną rosnącą liczbą przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce oraz odwołaniem zajęć szkolnych, podjęta została decyzja o zawieszeniu konkursu plastycznego pt. „Dbam o wodę wspieram przyrodę”. O dalszym toku sprawy będziemy Państwa informować na bieżąco.

Światowy dzień mycia rąk

15 października przypada ustanowiony z inicjatywy ONZ - Światowy Dzień Mycia Rąk. Ta prozaiczna czynność jest najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania wielu groźnym chorobom.

Światowy dzień wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony 22 grudnia 1992 r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Finał konkursu "Woda i przyroda"

22 marca w Domu Kultury Bielszowice odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Woda i przyroda”, zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody.

Finał Konkursu „Wodne opowieści”

Podczas uroczystej gali w DK Bielszowice nagrodziliśmy młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Wodne opowieści”. Trzecia edycja tego konkursu tradycyjnie powiązana była z Światowym Dniem Mycia Rąk.