×

W okresie od 16 marca aż do odwołania Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej zawiesza bezpośrednią obsługę Klientów.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa powodującego chorobę COViD-19, ze względu na charakter i specyfikę naszego przedsiębiorstwa, a przede wszystkim w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo naszych pracowników gwarantujące zapewnienie ciągłości dostaw wody i odbioru ścieków, podjęliśmy decyzje o całkowitym ograniczeniu wizyt w naszej Spółce w okresie od 16 marca aż do odwołania

Prosimy, o załatwianie spraw drogą elektroniczną (bok@pwik.com.pl, awarie@pwik.com.pl), telefoniczną (Biuro Obsługi Klienta: 32 34 24 300 lub bezpłatny numer awaryjny 994) albo pocztą tradycyjną. Dotyczy to także płatności, które mogą Państwo dokonać przelewem internetowym, zamiast wizyty w kasie Spółki.

Ponadto ponownie informujemy, że wstrzymujemy się z działaniami w terenie mającymi na celu m.in. wymianę wodomierzy, odczytów wodomierzy lub innymi pracami eksploatacyjnymi, które nie są niezbędne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania infrastruktury. Pragniemy również poinformować, że powyższe działania nie wpłyną negatywnie na zapewnienie ciągłości dostaw wody, a także odbioru ścieków.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz zgłaszanie wyłącznie pilnych spraw.

Zawieszenie konkursu plastycznego

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną rosnącą liczbą przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce oraz odwołaniem zajęć szkolnych, podjęta została decyzja o zawieszeniu konkursu plastycznego pt. „Dbam o wodę wspieram przyrodę”. O dalszym toku sprawy będziemy Państwa informować na bieżąco.

Światowy dzień mycia rąk

15 października przypada ustanowiony z inicjatywy ONZ - Światowy Dzień Mycia Rąk. Ta prozaiczna czynność jest najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania wielu groźnym chorobom.

Światowy dzień wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony 22 grudnia 1992 r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Finał konkursu "Woda i przyroda"

22 marca w Domu Kultury Bielszowice odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Woda i przyroda”, zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody.

Finał Konkursu „Wodne opowieści”

Podczas uroczystej gali w DK Bielszowice nagrodziliśmy młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Wodne opowieści”. Trzecia edycja tego konkursu tradycyjnie powiązana była z Światowym Dniem Mycia Rąk.