Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym i filmowym

Zapraszamy rudzkie przedszkola do udziału w 2 konkursach pt. „Ręce myję – zdrowo żyję” przygotowanych przez PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, In-nY Dom Kultury oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej. Do wygrania jest 20. równorzędnych nagród dla dzieci za prace plastyczne i 3. nagrody rzeczowe za najlepszy filmik dla przedszkoli! Na prace czekamy do 20 listopada br.

Zawieszenie konkursu plastycznego

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną rosnącą liczbą przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce oraz odwołaniem zajęć szkolnych, podjęta została decyzja o zawieszeniu konkursu plastycznego pt. „Dbam o wodę wspieram przyrodę”. O dalszym toku sprawy będziemy Państwa informować na bieżąco.

Światowy dzień mycia rąk

15 października przypada ustanowiony z inicjatywy ONZ - Światowy Dzień Mycia Rąk. Ta prozaiczna czynność jest najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania wielu groźnym chorobom.

Światowy dzień wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony 22 grudnia 1992 r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Finał konkursu "Woda i przyroda"

22 marca w Domu Kultury Bielszowice odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Woda i przyroda”, zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody.

Finał Konkursu „Wodne opowieści”

Podczas uroczystej gali w DK Bielszowice nagrodziliśmy młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Wodne opowieści”. Trzecia edycja tego konkursu tradycyjnie powiązana była z Światowym Dniem Mycia Rąk.