22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Jest to dzień, kiedy w szczególny sposób skupiamy uwagę na znaczeniu słodkiej wody w naszym życiu. Każdorazowo Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznacza jego temat - hasło przewodnie, które odzwierciedla jeden z ważnych problemów związanych z wodą. W tym roku brzmi ono „Leaving no one behind”, czyli „Nie pozostawiając nikogo w tyle”.

W nawiązaniu do Światowego Dnia Wody, nasza Spółka, zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Była sobie woda”, dla uczniów klas IV rudzkich szkół podstawowych. Jego finał odbył się w Kinie Patria.  Nasza propozycja konkursu spotkała się z zainteresowaniem 14 szkół. W tym roku do PWIK nasłano rekordowo 137 prac, które zostały ocenione przez komisję konkursową.

Miejsce 1 zajęła praca Julii Sykulskiej, uczennicy SP nr 2
Miejsce 2 przyznane zostało Emilii Iwińskiej, uczennicy  SP nr 27
Miejsce 3 zajęła praca Zuzi Ciężarek, uczennicy SP nr 15

Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Grzegorz Śliwka, SP nr 41,
Marta Kończak, SP nr 14,
Zofia Błaszczyk SP nr 25,
Natalia Walach, SP nr 27.

Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na wystawie w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, która potrwa do połowy kwietnia. Dziękujemy Dzieciom za udział w konkursie, Nauczycielom za opiekę i przygotowanie młodych artystów do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic.
Przeprowadzony został przy współudziale Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej.

Wiadomości Rudzkie 27.03.2019 r.