×

WAŻNY KOMUNIKAT!

PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej od 1 lipca wznawia bezpośrednią obsługę Klientów oraz przyjmowanie wpłat gotówkowych w kasie przedsiębiorstwa.

W związku z powyższym informujemy, że Biuro Obsługi Klienta i kasa będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.

W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa powodującego chorobę COViD-19, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, a także naszych pracowników, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

  • obsługujemy tylko klientów w maseczkach (poprawnie założonych) oraz w rękawiczkach jednorazowych,
  • przy wejściu do budynku wymagamy dokonania dezynfekcji rąk (pojemnik z płynem dezynfekującym umieszczony jest przy wejściu),
  • wewnątrz budynku BOK może znajdować się tylko 1 osoba.

Ze względu na istniejące nadal zagrożenie epidemiczne, zachęcamy Państwa, do załatwiania spraw w następujący sposób:

  • drogą pocztową na adres: PWIK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, ul. Pokoju 13, 41-709 Ruda Śląska
  • drogą elektroniczną: bok@pwik.com.plawarie@pwik.com.pl
  • pod numerami telefonów: Biuro Obsługi Klienta 32 / 34 24 300, bezpłatny numer awaryjny 994.

Ponadto ponownie informujemy, iż nadal wstrzymujemy się z działaniami w terenie mającymi na celu m.in.: wymianę wodomierzy, odczytów wodomierzy lub innymi pracami eksploatacyjnymi, które nie są niezbędne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania infrastruktury. Pragniemy również poinformować, że powyższe zmiany nie wpłyną negatywnie na zapewnienie ciągłości dostaw wody, a także odbioru ścieków.

Finał konkursu plastycznego „Była sobie woda”

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Jest to dzień, kiedy w szczególny sposób skupiamy uwagę na znaczeniu słodkiej wody w naszym życiu. Każdorazowo Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznacza jego temat - hasło przewodnie, które odzwierciedla jeden z ważnych problemów związanych z wodą. W tym roku brzmi ono „Leaving no one behind”, czyli „Nie pozostawiając nikogo w tyle”.

W nawiązaniu do Światowego Dnia Wody, nasza Spółka, zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Była sobie woda”, dla uczniów klas IV rudzkich szkół podstawowych. Jego finał odbył się w Kinie Patria.  Nasza propozycja konkursu spotkała się z zainteresowaniem 14 szkół. W tym roku do PWIK nasłano rekordowo 137 prac, które zostały ocenione przez komisję konkursową.

Miejsce 1 zajęła praca Julii Sykulskiej, uczennicy SP nr 2
Miejsce 2 przyznane zostało Emilii Iwińskiej, uczennicy  SP nr 27
Miejsce 3 zajęła praca Zuzi Ciężarek, uczennicy SP nr 15

Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Grzegorz Śliwka, SP nr 41,
Marta Kończak, SP nr 14,
Zofia Błaszczyk SP nr 25,
Natalia Walach, SP nr 27.

Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na wystawie w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, która potrwa do połowy kwietnia. Dziękujemy Dzieciom za udział w konkursie, Nauczycielom za opiekę i przygotowanie młodych artystów do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic.
Przeprowadzony został przy współudziale Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej.

Wiadomości Rudzkie 27.03.2019 r.