Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK rudzkie przedszkola zaproszone zostały do udziału w dwóch konkursach - plastycznym i filmowym. W tym roku święto to nabrało szczególnej wymowy… Jak wiemy, mycie rąk jest jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań i walki z chorobami. 

Konkursy  pt. „Ręce myję – zdrowo żyję” przygotowane zostały przez PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, In-nY Dom Kultury oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej. Otrzymały także Patronat Pani Prezydent Miasta Ruda Śląska – Grażyny Dziedzic.

Do wygrania było dwadzieścia równorzędnych nagród dla dzieci za prace plastyczne i trzy nagrody rzeczowe za najlepszy filmik dla przedszkoli. Ze względu na pandemię, konkurs otrzymał nową formułę. Prace należało sfotografować oraz przesłać mailowo do PWiK. Został on także poszerzony o dodatkowy konkurs filmowy.

Do rywalizacji przystąpiło osiem przedszkoli, a Komisja Konkursowa przyznała dwadzieścia dwie nagrody za prace plastyczne i jedną nagrodę dla Miejskiego Przedszkola numer 35 za przygotowanie filmu „Ręce myję- zdrowo żyję”. Dzieci otrzymały od PWIK zestaw muzyczny bum bum rurek.

Przesłane prace były pięknie przygotowane, a dzieci wykazały się dużą znajomością tematu. W ten sposób utrwaliły wszystkim bardzo dobrze znane zasady higieny, jak również fakt, że wodę należy szanować i używać mądrze. 

Nagrody i dyplomy otrzymali:

 1. Hanna Staniukiewicz – Zaczarowane przedszkole 
 2. Ryszard Sorys – MP nr 7
 3. Patrycja Kulpan – MP nr 24
 4. Bartek Sobociński – MP nr 35
 5. Emilka Dybała – MP nr 35
 6. Kinga Fifagrowicz –  MP nr 35
 7. Nina Warda – MP nr 35
 8. Agata Sadowska  – MP nr 36
 9. Aleksandra Bomba –  MP nr 36
 10. Antonina Loewe –  MP nr 36
 11. Hanna Król –  MP nr 36
 12. Julia Litkowiec – MP nr 36
 13. Laura Frydrych –  MP nr 36
 14. Nadia Kozok – MP nr 36
 15. Olga Podolska – MP nr 36
 16. Maja Kwak – MP nr 37
 17. Hanna Łuczak –  MP nr 38
 18. Antek Palacz –  MP nr 38
 19. Magdalena Michalik –  MP nr 38
 20. Paulina Kot –  MP nr 38
 21. Antonina Dyrka – MP nr 39 
 22. Jakub Ginter  – MP nr 39 

Organizatorzy dziękują dzieciom, nauczycielom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przesłanie prac oraz filmików.