6 lipca 2022

W Rudzie Śląskiej pojawiły się ponowne doniesienia o składaniu wizyt w domach przez osoby podające się za pracowników wodociągów.
Osoby te żądają dostępu do wodomierzy oraz kranów w celu sprawdzenia ciśnienia wody, czy szczelności instalacji wewnętrznej. Niestety podczas takich wizyt dochodzi często do kradzieży.
Informujemy, że:

  • nasze przedsiębiorstwo nie dokonuje odczytów wodomierzy w mieszkaniach rozliczanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe, MPGM i Wspólnoty Mieszkaniowe;
  • zdecydowana większość odczytów wodomierzy głównych, umieszczonych w piwnicach czy w studniach wodomierzowych, dokonywana jest drogą radiową bez konieczności dostępu do wodomierza;  
  • w szczególnych przypadkach informacje o odczytach przekazywane są telefonicznie;
  • w sytuacji, gdy należy przeprowadzić kontrolę wodomierza, nasi pracownicy telefonicznie uzgadniają termin wizyty u Klienta.   

Wobec powyższego zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. W sytuacji braku pewności, co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, prosimy o kontakt z policją lub instytucją na którą powołuje się nieznajomy w celu sprawdzenia jej tożsamość.
Prosimy także, aby poinformować osoby starsze o tego typu przestępstwach i przestrzec ich przed konsekwencjami wpuszczania do swoich mieszkań obcych osób.
Mieszkańcy, którzy posiadają jakiekolwiek informację o osobach podszywających się pod pracowników wodociągów proszone są o kontakt z policją.
PWIK bezpłatny numer 994.